Jak dobrać zasłony gotowe?

Zasłony to nieodłączny element wystroju naszych okien. Są one potrzebne jako praktyczne rozwiązanie, stanowią również ładny dodatek do całości pokoju. Potrafią go urozmaicić na różne sposoby, zastępują inne małe ozdóbki, dodają pomieszczeniu charakteru i co najważniejsze wciąż mają swoje praktyczne zastosowanie, czyli chronią nas przed światłem lub … sąsiadami.

 

Ważne jest, aby zasłony gotowe współgrały zarówno kształtem, kolorem a także tkaniną z kolorami naszego pokoju, meblami i podłogą. Inne materiały są wybierane do kuchni, salonu czy sypialni. Warto także zapamiętać, że jasne zasłony optycznie powiększają nasz pokój, a ciemnie obniżają na przykład zbyt wysokie ściany. Długość zasłon - zasadniczo powinna być do podłogi. Jednak jeśli są one obok mebli powinny być parę centymetrów krótsze. Oczywiście mogą i być takie, które się płożą  po podłodze jednak są one dość trudne w utrzymaniu gdybyśmy taki wariant wybrali do kuchni. W pokoju, a szczególnie w sypialni, takie płożące się po podłodze zasłony wyglądają po prostu ZJAWISKOWO i zespół Art-Zasłony gorąco poleca takie rozwiązanie do sypialni tym bardziej, że wtedy nie potrzeba martwić się o długość zasłon, ponieważ im są dłuższe, tym ładniejszą kompozycję można wyczarować na sypialnianej podłodze.

 

zasłony gotoweJeśli chodzi o wzór to warto się zastanowić czy zasłony mają coś zamaskować w pokoju czy tylko podkreślić jego dekorację. Jeśli chcemy coś ukryć np. małe rozmiary pokoju to warto wybrać takie zasłony, które przyciągają uwagę. Mogą mieć ciekawy materiał, być oryginalnie spięte czy wyróżniać się wzorem. Ważna jest wtedy także faktura materiału.

 

Gdy jednak jest nam to niepotrzebne a jedynie chcemy wyeksponować widok za oknem lub podkreślić charakter pokoju warto wybrać kurtyny o stonowanych kolorach i nie skupiające na sobie wzroku. Wybierając wzór trzeba zwracać uwagę na to jak jest urządzony pokój w którym będą się one znajdować.

 

Do pokoju dziecka lepiej wybrać takie z żywymi kolorami i wzorami a gdy pokój ma klasyczny charakter zasłony mogą być z kwiatowymi wzorami lub w pasy. Wszystko zależy od naszego gustu.

 

Jeśli interesujemy się krajobrazami miast – czy to współczesnych czy może tymi starymi można się postarać i znaleźć zasłony właśnie z takim obrazem. Zasłaniając okno będziemy mieć wrażenie że patrzymy na panoramę miasta – i to nie malutkiej wioseczki ale potężnego i powszechnie znanego. Dzięki takim zasłonom możemy mieć wrażenie że mieszkamy w Nowym Yorku. Będziemy widzieć takie miasto jakie zechcemy.

 

To może być widok nocą, za dnia, na panoramę miasta lub tylko jego ulice. Jeśli jednak chcemy trochę spokoju zawsze można kupić zasłony z krajobrazami. I tutaj również wszystko zależy od nas. To może być las, wodospad, łąka, morze lub zachodzące słońce. Zasłaniając okno nie tylko zyskamy trochę prywatności i odgrodzimy się od świata ale także przeniesiemy się w inne miejsce, gdzie możemy się spokojnie zrelaksować i odpocząć.

 

Wszystkie nasze propozycje zasłon znajdziesz na http://www.art-zaslony.pl/pol_m_Gotowe-Zaslony-148.html.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 324 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Profesjonalnie
2024-02-22
zawsze szybko i sprawnie
pixel