Jak założyć zasłonę?

Po wyborze wzoru naszych zasłon trzeba pomyśleć jaką muszą mieć długość a także szerokość. Jeśli chodzi o szerokość - to połowa długości karnisza dla jednej zasłony. Długość mierzymy od żabek aż do ziemi. Mogą być też parę centymetrów krótsze lub dłuższe (proszę spojrzeć w zakładkę jak dobrać zasłony). Dobierając odpowiednie zapięcie zasłon możemy również poprawić wygląd naszego pokoju a także uatrakcyjnić same zasłony.

 

Jak upiąć zasłony gotowe?

 

Najpopularniejsze zapięcia to: żabki, koła, szelki, taśma marszcząca i fleksy. Poniżej znajdziesz porady jak wybrać odpowiednie upięcie zasłon gotowych.

 

Taśma marszcząca: jeśli mamy na celu aby nasz pokój wydawał się bardziej elegancki najlepszym rozwiązaniem jest taśma marszcząca. Jest ona wszywana w tkaninę tak abyśmy samo mogli odpowiednio ją ułożyć.

 

Koła: natomiast jednym z prostszych i łatwiejszych sposobów są koła, wbijane w zasłonę i pozwalające na założenie jej na karnisz.Ten sposób sprawdza się przy ciężkich tkaninach i w nowocześnie urządzonych mieszkaniach.

 


 

Szelki: to bardzo wygodne rozwiązanie. Łatwo je założyć i zdjąć z karnisza co daje im przewagę nad żabkami. Puszczone w dół idealnie się zgrywają z nowoczesnym mieszkaniem. Szelki nadają się zarówno do lekkich jak i ciężkich materiałów.

 

Fleksy: Ładnie prezentują się również fleksy. Są to plastikowe lub także metalowe haczyki wszywane w fałdy zasłon.Można je przesuwać w górę i w dół co pozwala nam na korygowanie długości. Dzięki fleksom tkaninę można uformować w pliski. Będzie to dodatkowa dekoracja do naszego pokoju.

 

Tunel: Kolejnym pomysłem na zawieszenie zasłon to przeszycie tunelowe. W górnej części jest miejsce w które wsuwamy karnisz. Zasłonę możemy rozciągnąć lub odpowiednio pomarszczyć ale wtedy musi być jej przynajmniej dwa razy więcej niż długość karnisza.To pozwala nam na takie uformowanie zasłony jakie nam się tylko spodoba a efekt i tak będzie elegancki.

 

Żabki: Nie zapominajmy jednak, że najpopularniejszym zapięciem do zasłon są jednak żabki. Mają one przeróżne formy co sprawia, że są dodatkową dekoracją. I nie tylko występują w dowcipach o teściowych ;-) 

 

Więcej pięknych zasłon dostępnych na http://www.art-zaslony.pl/pol_m_Gotowe-Zaslony-148.html.

 

Warto także zastanowić się nad wyborem karnisza (różne rodzaje karniszy oraz zapięć do zasłon znajdziecie Państwo w zakładce Karnisze firmy Marcin Dekor).

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 324 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-10
Super obsługa
2023-12-27
Przemiła obsługa, zasłony polecam z czystym sumieniem, są piękne i porządnie wykonane. To były moje pierwsze zakupy na Państwa stronie ale z pewnością nie ostatnie :)
pixel