Odśwież wygląd łazienki za pomocą dekoracyjnej zasłony prysznicowej

2022-06-14
Odśwież wygląd łazienki za pomocą dekoracyjnej zasłony prysznicowej

Zastanawiając się nad zabezpieczeniem frontu kabiny prysznicowej przed zalaniem i zapewnieniem dostatecznego poziomu intymności myśli się zwykle o zastosowaniu drzwi prysznicowych. Uważa się powszechnie, że zasłony na kółkach wieszane na karniszu to relikt przeszłości. Tymczasem wracają one do łask w nowej zaskakującej formie. 

Jakie zalety związane są z zastosowaniem zasłony prysznicowej?

Zasłony prysznicowe w porównaniu z drzwiami pozwalają na zagospodarowanie większej ilości miejsca, co jest niezwykle istotne w przypadku małych łazienek w blokach, na poddaszach. Dzięki nim nie ma konieczności rezygnowania z wyjątkowego komfortu i przyjemności, jaka płynie z kąpieli pod prysznicem, a co również jest istotne koszt ich instalacji w porównaniu z drzwiami prysznicowymi, jest nieporównywalnie niższy.

Jak dobrać zasłonę prysznicową do łazienki?

Kupując zasłonę prysznicową kluczowe jest dobranie jej grubości i długości do kabiny. Dobrym materiałem na kotary jest poliester, który ni dość, że nie chłonie wody — szybko wysycha. Nowoczesne dekoracyjne zasłony prysznicowe są odporne na działanie gorącej wody, wilgoć. Kolorowe nadruki zachęcają do częstych zmian aranżacji w sposób maksymalnie ekonomiczny. Motywy kwiatowe, miejski, czy też przyroda, bądź zwierzęta, wykonane z nowoczesnych, trwałych metod druku sprawiają, że wyglądają one równie pięknie i elegancko pierwszego jak i przez kolejne dni. Mnogość kolorów i wzorów sprawia, że łatwo jest je dopasować do każdego wnętrza.

To idealne rozwiązanie w przypadku kabin z kratką odpływową w podłodze. Jedną z praktyczniejszych rzeczy, którą warto zastosować podczas nabywania kotarki jest jej obciążenie w dolnej jej części, unikając dotykania ciałem kotary czy też ściany prysznicowej. Te wykonane z syntetycznego materiału nie wymagają prania, aby przywrócić im świeżość, wystarczy je przetrzeć jedynie detergentem, który zatrzyma rozwój bakterii i drobnoustrojów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 321 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Profesjonalnie
2024-02-29
Bardzo dobra realizacja zamówienia. Dzwoniłam wieczorem z zapytaniem i uzyskałam informacje. Zasłony dobrej jakości. Jestem zadowolona. Polecam.
pixel